Evropské volby

22. 05. 2019 18:49:54
Tak nás čekají volby do Evropského parlamentu. Jako člověk zodpovědný a zajímající se o věci veřejné bych chtěla volit. Jenže koho - koho vybrat? Léta se netajím svým euroskepticismem a nebyla jsem nadšená ani vstupem ČR do EU.

Nejsem přesvědčena o smysluplnosti Evropské unie a jediným jejím přínosem je pro mne skutečnost, že se v Evropě udržuje mír. I když - je to skutečně zásluha Evropské unie? Jinak jde podle mého názoru o instituce postavené na naprosto špatné myšlence - evropské státy nemohou fungovat jako jeden celek, mají každý jinou historii, jiné zájmy, tradice apod. Ekonomická spolupráce a mírové řešení konfliktů - to je to jediné, co by mělo smysl na celoevropské úrovni. Žádná společná měna, parlament, ministryně zahraničí apod. Evropa se snaží na jedné straně vymezit proti Spojeným státům, na druhé straně je napodobuje. Asii nemůže konkurovat hospodářsky - vymýšlí nové a nové regulace, dotace, omezení tu či onde. A když dojde ke skutečným problémům - viz terorismus, migrace - evropští politici nedokáží nabídnout žádné efektivní řešení. Nenabízejí vize. Mají pocit, že řídí Evropu - ale kdo asi? Posledním mínusem, který je třeba zmínit, je fakt, že v Evropském parlamentu zasedají komunisté. A co takhle nacisté - nebyli by?

Přes vědomí všeho výše zmíněného - i dalších okolností - volit chci. Ale koho? Nabízí se nám celkem 40 kandidátek. Více než polovina z nich jsou ovšem obskurní strany či seskupení, které nelze brát vážně. Tak zalistujme.

1 - Klub angažovaných nestraníků - tahle chvályhodná organizace je dnes již bohužel překonaná, navíc se do parlamentu těžko dostane, byl by to ztracený hlas.

2, 3, 4 - Zbytečná seskupení.

5 - ODS, strana, která je více méně pravicová, která ovšem v evropské politice dosti tápe a možná sama neví, co chce. Navíc je zde dvojkou pan Tošenovský, dlouholetý poslanec Evropského parlamentu, o kterém člověk netuší, co tam vlastně celou tu dobu dělá. Jednou byl u povodní v pravý čas v holínkách na pravém místě - to je celé vyznění jeho politické kariéry.

6 - Pro srandu králíkům.

7 - ČSSD - strana zprofanovaná vládní spoluprací a mužným předsedou, diletanty ve vládě . V Evropském parlamentu by se chovala stejně "zodpovědně" jako doma. Rozhodně ne.

8 - Romové ať si své zástupce volí.

9 - KSČM - tohle je na zvednutí adrenalinu. Soudružka Konečná již léta sedí v parlamentu a nikdo ji nevyhodí. Opravdu chce zářné zítřky pod rudým vedením - znárodnění, věznění a mučení odpůrců, zpět pod širou Rus? Nebo se jen tváří jako komunistka, tak jako mnozí soudruzi - protože účel světí prostředky - a ono být ve straně stále vynáší? Na druhém místě mají soudruzi mladého soudruha, studenta z Brna - to mu nikdo nevyložil dějiny naší země ve druhé polovině XX. století? Prostě Pán Bůh s námi a komunisté pryč!

10, 11 - Vandas a Sládek, no to snad ani nemůže být pravda.

12 - Nějací Rozumní si do názvu přímo dali Stop migraci - to je dnes populární a líbivé. Ne že by Evropa migraci nějak zvládala, ale všimli si Rozumní, že migrace se nás jaksi netýká? K nám nechtějí.

13 - Pan Cibulka prostě nezklame. Pokaždé si název jeho kandidátky s gustem přečtu a mám chuť ji jako češtinářka dát žákům k jazykovému rozboru. Ale ta úpornost a neúnavnost je obdivuhodná.

14, 15 - Opět jakási obskurní seskupení, v čele dopravní specialista kolejových vozidel, personalista v automobilce, dámská krejčí - proč to dělají, fakt nemají nic jiného na práci?

16 - Překvapení, vědci s tituly před jmény i za jmény kandidují pod názvem Vědci pro Českou republiku - a co chtějí? Jako bojovat za české zájmy? Hm, chvályhodné - ale kdo je jako bude volit? Domysleli to vědci?

17 - Patrioti pro neutralitu, ti si také vyhráli s názvem - proč se patrioti hrnou do Evropského parlamentu, nota bene když jsou pro neutralitu? A jejich dvojkou je zakladatelka a předsedkyně Klubu labužnických pohodářů - asi by tedy zavládla pohoda i v Bruselu.

18 - Jsi pro? - Nejsem. 19 - Pro zdraví a sport: no to pak ale není dobrý nápad vysedávat v parlamentu. 21 - Moravské zemské hnutí - jsem sice z Moravy, ale co se zemským hnutím v Evropě?

22 - Česká Suverenita a David Rath v čele. No ano, tak je to správné - kdo je více symbolem suverenity než poslanec a lékař přímo chycený při činu, odsouzený - ale zjevně stále suverénně ambiciózní, stále zřejmě mající i pacienty a stále stejně drzý a nehorázně sebevědomý. Je exemplárním příkladem člověka bez jakékoli morálky a bez skrupulí, ale paní Volfová, pánové Huml a Dryml a jeho dvě souběžné partnerky to zřejmě vidí jinak.

23 - Fakt vtipné, ha ha.

24 - Pan Telička. Nu nevím, nevím, minule to bylo za ANO. Ale když ono se z toho Bruselu po těch letech tak nechce, že.

25 - Odejdeme bez placení - odkud jako? Za všechno se platí.

26 - Starostové a TOP. Tady trošku matou ti starostové - myslím, že mají už tak dost práce, doma, ve svých obcích. Také nemusím v politice nezávislé - poněvadž každý politik je svým způsobem závislý. Pak je poněkud nemilé to přeběhlictví pana Pospíšila. A také tu mají paní Kateřinu Jacques - ta zrovna nepřitáhne voliče, její biomasa je stále v povědomí. Ale jinak možná..

.27 . Piráti - jsou trochu moc doleva, mladíci. A také jim občas chybí povědomí o tom, co je to soukromý majetek - i ten na sítích. Občas jsou také poněkud mimo v historických souvislostech a povědomí. Ale mladé asi přitáhnou.

28 - Tomio Okamura je vlastně geniální stratég, podařilo se mu stát se symbolem českého odporu proti přistěhovalectví. Šikovný Japonec. V čele kandidátky muž, u kterého člověk přemýšlí, zda absence mimiky je vrozená nebo získaná choroba.

29 - Aliance národních sil má v čele předsedu spolku Čest, svoboda, respekt. To budí respekt. A co jako chcete?

30 - ANO, bude líp, nebo už asi je. Hnutí, které ve volbách válcuje Českou republiku, asi zvítězí i v evropských. Protože většině našich spoluobčanů nevadí trestně stíhaný premiér, skandály, snaha odvést pozornost od skutečných problémů. No dobře, co můžeme dělat. Demonstrovat?

Pak je tady taková historicky uvědomělá skupina Agrárníci, Moravané, První republika. Krásné - takové tradiční až vlastenecké. To byla čísla 31, 32, 33.

Číslo 34 chce bojovat Za práva zvířat. Proč ne. Ale v Bruselu?

35 - Hele, pan Bašta - teď bojovník za Bezpečnost, odpovědnost, solidaritu. Samá krásná slova.

36 - Skupina nezávislých a soukromníků a ODA, nu, třeba mají dobrý voličský potenciál, ale nevím.

37 - Evropa společně, pan Štětina je sympatický svým protikomunistickým postojem, ten by do Evropského parlamentu patřil. Protiváha soudružky Konečné. Snad se mu to podaří.

38 - Konzervativní alternativa - alternativa k čemu?

39 - KDU, samé známé tváře a jména. Také je jim v Bruselu dobře. Ale užitečnější by teď byli doma - je třeba vybojovat boj proti zdanění restitucí. Nevím, co na to v Evropském parlamentu. Lidovci jsou navíc stále vnímáni poněkud bezpáteřně.

40 - Alternativa pro Českou republiku. Opakuji otázku: alternativa k čemu?

Koho tedy volit? - A teď, babo, raď. Jenže radící báby se nevyskytují. Je třeba poradit si sám.

Autor: Renata Pospiechová | středa 22.5.2019 18:49 | karma článku: 14.10 | přečteno: 392x

Další články blogera

Renata Pospiechová

Motivace

Konají se nejmasovější demonstrace od revoluce 1989. Lidé dávají najevo nespokojenost až znechucení. Odpůrci demonstrací argumentují obhajobou demokracie, k jejímž základním prvkům patří volby. Jenže ty nikdo nezpochybňuje.

10.6.2019 v 20:52 | Karma článku: 13.52 | Přečteno: 278 | Diskuse

Renata Pospiechová

Být dnes politikem

Začalo to nezřízeným bojem proti korupci. V podstatě všichni politici byli označení jako zkorumpovaná banda tlachalů a v podstatě povalečů, kteří nic nedělají a jen prázdně kecají v parlamentu a snaží se obohatit.

28.4.2019 v 18:20 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 207 | Diskuse

Renata Pospiechová

Jen tak - třeba čemu občas nerozumím

Jsou věci a události, kterým fakt nerozumím. A mám pocit, že jich přibývá. Například se teď v tisku objevily rozhořčené články o tom, kterak radnice vydělávají na pokutách řidičů. No a co jako?

5.4.2019 v 20:47 | Karma článku: 16.21 | Přečteno: 428 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zuzana Taucová

Dvojí metr na rodiče aneb proč jejich dítě dostane, tvoje ne

Dne 20.6. bude PSP jednat o navýšení rodičáku. Původně měli dostat přidáno všichni, co na to MAJÍ NÁROK - rodiče pečující o děti do 4 let. Pak ale nějaký vykuk řekl, že není cash, pak kývl až na to, že se vybodne na 70 tisíc dětí.

20.6.2019 v 0:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

František Novotný

Opozice se obává svržení vlády a jen předstírá...???

Tu a tam si poslechnu rádio. Nebopřečtuzprávy.Nejsem si jist jestli to není hřích. Opozice se prý obává svržení vlády a jen předstírá.

19.6.2019 v 23:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Bubliny praskají (v Babišově světě)

Všímám si, že bubliny praskají, že přetvářka a pokrytectví přestávají fungovat. Třeba bublina kolem premiéra Babiše.

19.6.2019 v 16:26 | Karma článku: 15.83 | Přečteno: 515 | Diskuse

Jan Dvořák

Několik rozhořčených vět o absenci europoslance Pospíšila na lidové demonstraci v Bruselu

Právě v úterý se znovu ukázalo, jakým neštěstím pro Českou republiku a pro TOP 09 zejména, je několikeré politické angažmá jejího předsedy Pospíšila.

19.6.2019 v 14:41 | Karma článku: 26.12 | Přečteno: 791 | Diskuse

Jan Bartoň

Střet zájmů Andreje Babiše anebo střet s politikou

Petr Štěpánek na Neviditelném psu hovoří o jasném střetu zájmů Andreje Babiše od jeho vstupu do politiky. Souhlasím, nicméně není to jen a jen o střetu zájmů Babiše, ale i o snaze vyštípat ho nadobro z politiky.

19.6.2019 v 13:07 | Karma článku: 28.42 | Přečteno: 573 | Diskuse
Počet článků 200 Celková karma 12.40 Průměrná čtenost 836
Optimistická realistka, vždy pro demokracii a proti komunismu

Najdete na iDNES.cz